Lumekoristushooaeg sai avalöögi!

Lõpuks on saabunud Eestisse ilus talveilm – mõnedele on see lumes hullamise ja kelgutamise paradiis; teistele aga suur peavalu, sest algab see tüütu aeg lumerookimisega koduhoovis ja majakatustel. Võib-olla tasuks sel aastal kaaluda lumekoristustööde teostamiseks professionaalset abi, kellel on selleks olemas tööjõud ja tehnika. Kuus nõuannet, enne kui on plaanis kasutada lumekoristusteenuse pakkujat:

Tabud ja ebausk aastavahetusel

Kodu koristamine Kodu tuleb korrastada enne uusaasta saabumist (see sai tehtud juba 21. detsembriks, kui oli toomapäev). Aastavahetuseks tuleb kõik harjad, tolmulapid ja muud puhastusseadmed ära panna. Igasugune pühkimine või tolmu võtmine on aasta esimesel päeval keelatud, vastasel juhul pühid õnne minema. Tohib teha vaid hädapärast koristamist. Pärast aasta esimese päeva möödumist võib põrandaid pühkida, … Jätkub

Kuidas hoida kodu jõulupühade eelselt ja järgselt puhtana

Rahvakalendri järgi on 21. detsember toomapäev, mis langeb kokku ka talvise pööripäevaga. Selleks ajaks peaks kõik pühade-eelsed toimetused olema tehtud. See on kui mustuse ja laiskuse minema saatmise pidu, sest algab ju pühade aeg – rahu aeg, kus inimesed pühendavad rohkem tähelepanu oma kodule ja lähedastele.