Lumekoristushooaeg sai avalöögi!

Lõpuks on saabunud Eestisse ilus talveilm – mõnedele on see lumes hullamise ja kelgutamise paradiis; teistele aga suur peavalu, sest algab see tüütu aeg lumerookimisega koduhoovis ja majakatustel.

Võib-olla tasuks sel aastal kaaluda lumekoristustööde teostamiseks professionaalset abi, kellel on selleks olemas tööjõud ja tehnika.

Kuus nõuannet, enne kui on plaanis kasutada lumekoristusteenuse pakkujat:

  • Küsi hinnapakkumist erinevatest ettevõtetest, sest lumetööde hinnad on väga erinevad. Hindade erinevus sõltub ettevõttest, koristatavast alast ja ka koristatava objekti asukohast.
  • Näpunäiteid, mida pead teadma enne hinnapäringu küsimist: asukoht ja koristatava territooriumi suurus, sest hind sõltub ka sellest, kas lumekoristusel peab kasutama eritehnikat; lumerookimisteenuse sagedus nt. kord nädalas või igapäev; kas on tarvis ka teostada lume ära vedu.
  • Pea meeles ka seda, et kõige kallim teenus pole alati parim aga odav teenus võib ootustest erineda!
  • Lumekoristuse lepingu sõlmimisel täpsusta, kas hinnale võivad lisanduda lisakulud või muid hinda mõjutavaid asjaolud. Näiteks kui on suur torm ja lumesadu, kas lumepaksus kergitaks ka lumekoristustööde hinda. Seetõttu on tarvis enne ettevõttega need asjad kokku leppida, kui paksu lume korral lumerookimistööde hind muutub. Mõned ettevõtted pakuvad ka fikseeritud hinnaga koristusteenust kogu talveperioodil, sõltumata koristussagedusest ja lumekogusest.
  • Kui olete talveperioodiks lumekoristustööde teostaja välja valinud, veenduge, et te teate, milliseid teenuseid te saate. Uuri täpselt, mida hind sisaldab. Pange paika lumerookimise sagedus ja mis aegadel koristust soovite? Kes katab liiva ja soola kulud? Kas lumekoristust tehakse alles pärast lumetormi, või ka lumesaju ajal? Kui lumekoristust on vaja teostada kokkulepitud perioodi väliselt, millised on lisatasud? Tasuks uurida ka hoonete katuste puhastust? Millised on hinnad?
  • Sõlmige ettevõttega alati kirjalik leping. Lepingu sõlmimise eelselt peaks koristustööde ja lumetõrje teostaja vaatama üle kogu territooriumi, lisaks tegema märkmeid, kui objektil on teile kuuluvat vara või takistusi koristustööde teostamiseks. Enne lepingule alla kirjutama, küsige kindlasti, kes vastutab kahju eest, nagu näiteks purunenud väravad või lumetõrje mitte teostamise tõttu kukkunud inimese tervisekahju . Kas ettevõttel on olemas ka kindlustus ohutuks ja turvaliseks lumekoristustööde pakkumiseks? Millised on lepingu lõpetamise tingimused?